Географія

Географія

Сокіл над щитом повторює малюнок з плитки, знайденої археологами на території області під час розкопок в урочище Замчище. Він символізує красу, хоробрість й розум, а також являє собою оберегом краю. Міські ворота и цеглини на червленому полі – міський герб Чернівців часів австрійського панування.

Чернівецька область розташована на південному заході України коло річок Дністер і Лозина. Складається з історико-географічних областей - Північна Буковина і Північна Бесарабія, межує з Румунією і Молдовою. Чернівецька область утворена 7 серпня 1940 року. Це найменша за площею область – 8,1 тис.кв. км або 1,3% територій України. Назва «Буковина» походить від колись густих букових лісів, тих, що махровим килимом покривали навколишні хвилясті простори, залишки яких можна спостерігати до цього дня в передгір'ях Карпат і на Хотинській підвищенності.

Північна частина Буковини (без Хотинського району) складає Чернівецьку область, а південна частина належить Румунії. Чернівецька область – унікальний край України, в якому об'єдналися історичні долі Північної Буковини і частини Бесарабії, невелика частина української землі, яка через своє геополітичне положення тривалий час знаходилася у складі інших держав.

Обновлено