Чернігів

Чернігів


В останній чверті сьомого століття нової ери на високій порослій багатовіковими дубами (чернами) вершині гори, там, де зливаються воєдино води річок Десни і Стрижня, виникло невелике слов'янське поселення, що поклало початок Чернігову.

Через декілька століть Чернігів перетворився на багате і добре укріплене місто, що змагалося в своїй могутності з "матір'ю міст руських". Недаремно в договорі Олега з переможеною їм "Візантійською імперією" (907 р.). Чернігів названий другим після Києва. Згадкою про ті стародавні часи служить безліч речей, що збереглися на території міста: язичницькі кургани, серед яких широко відомі на науковому світі "земляні піраміди” - Чорна могила, Гульбище і Безіменний.

У 992 році столиця Чернігівсько-Сіверської землі стає центром величезної єпархії, яка до 1118 р. включала території сучасних Чернігівської, Курської, Тульської, Рязанської, Володимирської, Московської і частково Могилівської і Смоленської областей.

У місті, територія якого до кінця дванадцятого століття досягала 200 га, а населення - 20 тисяч чоловік, розвертається інтенсивне храмове будівництво. На жаль, багато із зведених тоді церков і соборів не дожили до нашого часу, але і сьогодні в Чернігові підноситься 5 храмів XI-XIII ст., що складає 1/6 частину від загального числа пам'яток староруської монументальної архітектури, що збереглася до наших днів.

Обновлено