Відомі люди

Олімпійська чемпіонка Лілія Підкопаєва

Народилася в Донецьку. Виховувалася мамою і бабусею. У 2001 році з відмінністю закінчила Київський Інститут фізкультури за фахом "тренер-викладач". У 2002 році поступила в Донецький державний університет управління на відділення менеджменту.

Спортивна кар'єра. Почала займатися спортивною гімнастикою з раннього дитинства. З п'яти до вісьми років проводила по три обов'язкові щоденні тренування.

У результаті завдяки таланту і винятковій працьовитості Лілія Подкопаєва стала володаркою 45 золотих, 21 срібної і 14 бронзових медалей лише на міжнародних змаганнях, не рахуючи національної першості.

1995 рік - абсолютна чемпіонка світу (Японія, Сабає), володарка Кубку Європи.

1996 рік - абсолютна чемпіонка Європи (Великобританія, Бірмінгем).

1996 рік - абсолютна чемпіонка Олімпійських ігор (США, Атланта).

Заслужений майсет спорту України (1994). Суддя міжнародної категорії.

Виступала за спортивне суспільство "Динамо".

Бізнес, суспільна діяльність. Після закінчення спортивної кар'єри Лілія Подкопаєва розвернула в США власний бізнес по виробництву спортивного одягу, взялася за створення в Донецької області мережі гімнастичних шкіл. Стала засновницею і главою Міжнародного добродійного фонду "Здоров'я поколінь". Організувала спортивний фестиваль "Золота Лілія", який в 2007 році в Києві пройшов уже всьоме.

У 2004 році була національним послом в Раду Європи з питань спорту, толерантності і чесної гри. У 2005 році - послом Доброї Волі ООН по питаннях СНІДУ. У 2007 році нагороджена ООН за боротьбу з ВІЧ/СНІДОМ.

Регалії. Переможниця в номінації "Спортсмен року" (1996) .В 2006 році відзначена званням "Спортивний менеджер року". У 2007 році в загальнонаціональній програмі "Людина року" визнана "Жінкою року". Тоді ж перемогла в популярному телепроекті "Танці із зірками - 2" на каналі "1+1". У 2008 році ім'я Лілії Подкопаєвої увічнили в Усесвітньому Залі Слави (США, Оклахома-Сіті).

Нагороджена Відзнакою Президента, хрестом "За мужність", орденом "За заслуги" II і III мір, медаллю "За активну суспільну діяльність", орденом міста Сабає (Японія), почесними грамотами урядів США, Росії, Китаю, Румунії, Білорусі, Польщі, Японії. Кавалерственна пані ордена Святого Станіслава.

Погляди і оцінки. Про її життя і спортивні досягнення написані книги, зняті фільми в багатьох країнах світу. Їй присвячені вірші, пісні, картини і навіть скульптури. Авторський елемент Лілії Подкопаєвої - "подвійне сальто вперед з поворотом на 180 градусів" - до цих пір в світі ніхто не повторив. Захоплюючись її талантом, майстерністю, працьовитістю і чарівливістю, з подачі американців залицяльники в різних куточках планети називають її Леді Під.

Сім'я. Лілія Подкопаєва була заміжня, колишній чоловік - донецький бізнесмен Тимофій Нагорний. У липні 2006-го Ліля і Тимофій усиновили 8-місячного донецького сироту Вадіка. В кінці того ж року в подружньої пари народилася дочка Кароліна. Хресна мама дівчинки - відома співачка Ані Лорак.

Обновлено