Відомі люди

Відомі люди

Актриса Лія Ахеджакова

Меджидівна Лія Ахеджакова народилася 9 липня 1938 р. в Дніпропетровську. У 1961 році вона закінчила ГІТІС і почала працювати в Московському Театрі юного глядача в амплуа травесті.

У 1977 році актриса перейшла в трупу театру "Современник", до режисера Галини Волчьок. На сцені Лія Ахеджакова з успіхом зіграла безліч різнопланових ролей, наприклад, Світлану в п'єсі "Квартира Коломбины" Л. Петрушевської, Маргариту Мостову в "Стене" А. Галина, Рахель-Лею Голд в "Трудных людях" Й.Бар-Йосефа.

У кіно актриса почала зніматися з 1973 року, і вже її дебютна роль у фільмі "Ищу человека" була відзначена призами міжнародних кінофестивалів у Варні та Локарно.

Лія Ахеджакова знімалася у багатьох видатних режисерів, її гра навіть в епізодах завжди привертала увагу глядачів - досить назвати ролі в картині Олексія Германа "Двадцять дней без войны" і мелодрамі Володимира Меньшова "Москва слезам не верит", - проте найбільш яскраво її талант гострохарактерної актриси , схильної до гротеску і трагікомічним ролям, проявився у фільмах режисера Ельдара Рязанова, з яким вона вперше зустрілася у 1975 році на зйомках "Іронії долі".

За роль секретарки Вірочки ("Служебный роман") вона, в числі інших творців цієї чудової картини, була нагороджена Державною премією РСФСР імені братів Васильєвих.

За свідченням самого Ельдара Рязанова, роль Олени Малаєвої в "Гараже" вони разом з Емілем Брагінським писали спеціально "під" Ахеджакову. За роль в трагікомедії Рязанова "Небеса обетованные", визнаної фільмом року, вона, за результатами опитування журналу "Советский экран", була названа найкращою актрисою 1991 року.

Один з останніх фільмів з участю Ахеджакової - комедія Алли Сурікової "Московские каникулы". У 2000 році вийшов новий фільм Ельдара Рязанова "Старые клячи", в якому Лія Ахеджакова виконала одну з головних ролей.

Обновлено