Футболіст Андрій Шевченко

Футболіст Андрій Шевченко

Мало хто знає, що Андрій міг народитися в НДР і стати громадянином цієї країни. Батько футболіста, прапорщик радянської армії Микола Григорович Шевченко служив у радянських військах в Німеччині. Цього не сталося, тому що мати футболіста Любов Миколаївна за два місяці до його народження відправилася на батьківщину.

29 вересня 1976 року в селі Двірківщина Яготинського району Київської області народився хлопчик, якому дали ім'я Андрій. Батько мріяв, що його син стане високопоставленим військовим.

Незабаром після народження Андрія сім'я Шевченко переїхала до Києва. В шкільні роки Шевченко спочатку сильно захопився хокеєм, але батько "настроїв" сина на футбол. Коли Андрію виповнилося дев'ять років, тренер Олександр Шпаков зарахував його до юнацької команди київського "Динамо". Незабаром в житті 12-річного хлопця з'явилася перспектива поїздки у складі юнацької команди «Динамо» до Італії.

Тоді, в Мілані на знаменитому стадіоні "Сан-Сіро", Андрій сходив з розуму від щастя: "Сон! Фантастичний сон!" — думав він. З тих пір хлопець марив лише "Міланом". "Грати в такій команді! Ось справжнє щастя!" Перед вильотом до Києва Андрій проігнорував сніданок для того, щоб збігати на стадіон і ще раз поглянути на диво-арену, попрощатися. Прибіг на стадіон, постояв кілька хвилин на зеленому газоні і кинув п'ятикопійкову монету на поле, загадавши: "Щоб повернутися!".

Обновлено