Порфирій Корнійович Іванов

Порфирій Корнійович Іванов

Життя Порфирія Корнійовича Іванова не вкладається в звичайні людські рамки: ходив роздягненим до трусів, закликав до єднання з Природою, не боявся ні морозів, ні людських кепкувань. Його не розуміли і прагнули ізолювати. Але він наполегливо йшов своєю дорогою - у пошуках відповіді на питання, як треба жити, щоб перемогти хворобу і смерть.

Народився Порфирій Корнійович 20.02.1898 р. у селі Горіхівка Луганської області в сім'ї шахтаря. З 14 років починає працювати по найму, з 15- у шахті. Працюючи в 20-30-хх на Донбасі, випробовує нужду, хвороби, стає свідком того, як від непосильної праці, голоду, епідемій масово гинуть люди.

1933 рік став поворотним в його житті. Усвідомивши, що причина хвороб і смерті - війна людини з Природою, Порфирій Іванов розуміє, що вихід полягає в перетворенні самої людини, усвідомленні людством Природи як єдиного джерела життя. З того часу він починає випробовувати на своєму тілі вплив холоду: ходить в будь-яку погоду без одягу і взуття, обходиться без їжі і води тривалий час, обливається в мороз крижаною водою. Результатом безпрецедентного п'ятидесятирічного експерименту над собою стало його учення і практичні ради "гарт-тренування", оформлені в 12 правил "Дітки". У основі учення П.Іванова лежить гармонійний розвиток особи, життя в згоді і єднанні з Природою.

У 80-х роках починається офіційне визнання ідеї П. Іванова ученими і медиками.

П. Іванов закінчив свою земну дорогу в 1983 р. Похований на хуторі Верхній Кундрючий. Він залишив більше 200 зошитів, в яких описано все його життя, міститься багато спостережень і роздумів про майбутнє, в якому люди житимуть легко, в дружбі з Природою, лише за рахунок її живих якостей. Людям ще належить усвідомити особу і учення Порфирія Іванова.

Обновлено