Полтава

Полтава – барвисте і мальовниче місто на Лівобережній Україні, культурно і історично багатий центр полтавської області. Місто знаходиться на високому лівому березі річки Ворскли - лівої притоки Дніпра.

Історія Полтави сягає своїм корінням в далеке минуле. Територію Полтави заселяли люди ще в часи старого кам'яного віку (палеоліту). Первісні люди жили тут десятки тисяч років тому. Про це свідчить, наприклад, стоянка людини пізнього кам'яного віку біля села Гибці Лубенського району. При археологічних розкопках тут були знайдені кремнієві знаряддя праці та вироби з кості, залишки кострищ, кості диких тварин, також залишки примітивних осель у вигляді неглибоких овальних ям, які перекривалися шкурою тварин. Одним з пам'ятників нового кам'яного віку (неоліту) на Полтаві є стоянка в урочищі “Біла гора” на околиці Полтави.

Полтава має багату історію, що включає безліч історичних подій світового масштабу, всесвітньо відомі імена історичних і культурних діячів. Перші історичні нариси про місто в письмових джерелах датуються 1174 р., проте згідно з останніми археологічними дослідженнями доведено, що перше поселення на сучасному місці Полтави було засноване у 899 році. Першу назву міста - «Лтава» історики пов'язують з назвою найближчої водної артерії – струмочка «Лтава», «Олтава» - правої притоки ріки «Ворскла», де спочатку знаходилося поселення.

Іпатієвський літопис свідчить, що князь Ігор Святославович Сіверський у 1174 році, переслідуючи орди половецьких ханів Кобяка і Кончака „ переїхав Воросклу у Лтави” і рушив у напрямі Переяславля, де дружина Ігоря завдала поразки половцям.

Обновлено