Андрій Данилко

Андрій Данилко

Дитинство. Народився в Полтаві в сім'ї водія і робітниці. Сім'я Данилко жила бідно, в маленькій кімнаті бараку із зручностями на вулиці. Доходи сім'ї були настільки невеликі, що перед шкільним випускним вечором однокласники скинулися і купили Андрію кросівки і сорочку.

А ось що розповіла "ТЕЛЕСЕМЬ" Людмила Заяць, директор полтавської школи №27, де вчилася зірка: "Андрій був скромним хлопчиком. Ніколи б не сказала, що соромливий школяр і Вєрка Сердючка - одна особа. У класі не виділявся, навіть ховався за спини, щоб його не помічали. Вчився середненько. Зате наша шкільна команда КВН, капітаном якої був Данилко, завжди займала перші місця. Років з десяти Андрій грав у аматорському театрі".

Юність. Після закінчення школи Андрій складає іспити в музичне училище. І не проходить: екзаменатори вирішують, що він... погано виглядає на сцені. Випускник йде штурмувати педінститут, але отримує "двійку" з української літератури. Зневірившись, прямує в ПТУ і вчиться на касира-продавця.

У магазині майбутня зірка вибиває чеки... два дні: не може бачити, як колеги крадуть. Збирається їхати поступати в Харківський театральний, але спізнюється на потяг.

У 1990 році починає творчу роботу і створює свій найяскравіший персонаж - провідницю Вєрку Сердючку. 1 квітня наступного року на юморині в Полтаві Сердючка представлена офіційно. Яскравий образ створює фурор, після якого А.Данилко їде в свої перші гастролі по Ставропольському краю (РФ). Слідом за Сердючкою артист створює інших персонажів: виступає в образі міліціонера, вчительки, солдата, балерини. Таким чином, народився цілий театр Данилко, який успішно гастролює по містах Росії і України.

1995 рік. Андрій поступає в естрадно-циркове училище, але навчався лише півтора роки. Подальше навчання Данилко так і не далося. Зате артист збирає лаври на сцені. На Міжнародному фестивалі "Море сміху" А.Данилко отримує гран-прі.

Весна 1997-го. Популярність Вєрки Сердючки почалася, коли вона виступила в ролі провідниці передачі "СВ-шоу" (спочатку на українському каналі "1+1", а потім на російському ТБ-6). У "купе" галасливого говіркого провідника і її вічної супутниці Гелі (актриси Радміли Щегольової) заглядали поп-зірки. Сердючка називала ці програми "Бесідами ні про що".

2000 рік. Андрій стає володарем кубку імені Аркадія Райкіна на фестивалі "Кубок Гумору" за персонаж Сердючку.

2002-й. Гастролі по країнах СНД і Прибалтики. Протягом року театр Данилко показує програму "Я - революція".

2003 рік. Виходить диск Вєрки Сердючки "Ха-ра-шо" - вже четвертий і перший по-справжньому успішний. "Альбом був записаний в рекордні терміни - за два тижні, - говорить продюсер "Ха-ра-шо" Юрій Никітін. - Я не зустрічав працелюбнішої людини, ніж Данилко". "На початку кар'єри я і не думав писати пісні, - розповідає виконавець. - Якось після концерту до мене підійшла дівчина і попросила вигадати пісню про абрикосу. Я здивувався: чому про абрикосу? Але пішов і вигадав. З тих пір пісні стали литися з мене річкою".

Літо-2003 - концертний тур "Я народжена для любові" по Росії і Україні. Присудження звання Заслуженого артиста України. "Жива легенда" Верка Сердючка в кінці року отримує "Діамантовий диск" за 500 тисяч проданих екземплярів альбому "Ха-ра-шо".

2004-й. У новорічну ніч на телеекрани виходить мюзікл "За двома зайцями", в якому Данилко-Сердючка грає Проню Прокопівну. Виявляється, артист виконував цю роль ще в спектаклі шкільного театру мініатюр "Компот". "З самого початку "За двома зайцями" придумувався під Данилко, - розповів "ТЕЛЕСЕМЬ" режисер фільму Максим Паперник. - У Андрія непростий характер, головна його межа - гіпертрофована вимогливість. Він у все вникає - в ескізи декорацій, постановку світла. Приїжджає на майданчик, бере сценарій, читає і говорить: "Так! Мені це не подобається. Зараз все переробимо, і буде добре". Йому необхідно, щоб смішне народжувалося прямо на очах. А в проміжках між гастролями і зйомками він часто буває невеселим".

У січні 2004-го театр Данілко гастролює в США. У Нью-Йорку, в театрі "Міленіум", проходіт шість сольних концертів Сердючки, які відвідує близько 40 тис. чоловік. Всього концерти пройшли в 17 містах Північної Америки.

2005 рік. Вєрка Сердючка отримує найпрестижнішу російську премію у галузі популярної музики "МУЗ-ТБ" за диск "Ха-ра-шо", який став альбомом року. За станом на 2006-й був проданий понад мільйон копій на території Росії і більше 500 тисяч - в Україні. Та ж доля спіткала наступний альбом "Чита дріта". Весь цей час артист успішно гастролює, бере участь у рейтингових телепроектах. Він вже визнана зірка українського і російського шоу-бізнесу, друг і приятель таких давно "розкручених" зірок, як Алла Пугачова, Філіпп Киркоров і ін.

2007 р. Успішний виступ в Хельсінки на популярному конкурсі "Євробачення" (2-е місце). Услід за цим почалася успішна ротація композиції Lasha Tumbai в країнах Західної Європи.

2008-й. Президент Віктор Ющенко надає А.Данилко звання Народного артиста України. Старт нового телевізійного проекту "Шоу Вєрки Сердючки" на ТРК "Україна".

Скандали. Комусь з представників шоу-бізнесу Росії почулася в наборі слів пісні "Lasha Tumbai", підготовленої спеціально для "Євробачення", фраза "Раша, гудбай". Цю тему швидко підхопили російські ЗМІ, після чого А.Данилко в РФ був оголошений неофіційний бойкот. Наприклад, артиста, всупереч традиції, не запросили на Міжнародний конкурс молодих виконавців популярної музики "Нова хвиля". На прес-конференції, присвяченій закриттю фестивалю, журналісти в черговий раз поцікавилися про причини відсутності Сердючки, на що організатори конкурсу відповіли: "Сердючки зараз немає ні на одному телеканалі, тому що Костянтин Ернст (генпродюсер "Першого каналу", - ред.) ходив в Кремль і особисто умовляв владу, щоб Андрія Данилко в нашій країні більше не було. Ми вважаємо, що це найповніший маразм. Вже навіть сама Пугачова розмовляла на цю тему з владою. Сам Андрій все розуміє, він дзвонив Ігорю Крутому і поздоровляв його з днем народження. У суспільстві періодично відбуваються якісь зрушення. Але артисти-то тут причому? Артисти повинні співати. Лаша тумбай, Раша гудбай, Маша - яка різниця?" Втім, вже до кінця 2007 року напруженість спала, і Данилко-Сердючка знов став бажаним об'єктом для російського шоу-бізнесу. Так, 1 лютого 2008-го "українська попелюшка" стала персоною року за версією престижної російської премії ZD Awards.

З перших вуст. "Я можу спокійно гуляти по місту, - говорить Данілко, - і ніхто не кидається брати у мене автограф. Навіть після концерту: глядачі чекають Вєрку Сердючку, а мене не взнають. Один раз жінка, "не діждавшись", вирішила сфотографуватися з моїм продюсером. Підійшла і говорить мені: "Хлопчик, натискуй на кнопочку". Мене всі представляють старшим, вульгарнішим".

Вєрку звали Ганною. Сценічне ім'я Вєрка Сердючка народилося у Андрія ще в шкільні роки. Він пообіцяв подружці-відмінниці Ганні Сердюк, що прославить її прізвище на всю країну. Так і сталося, лише замість серйозного прізвища артист узяв її веселе прізвисько. На початку кар'єри Данилко на концертах викликав на сцену Ганну, щоб глядачі переконалися: Вєрка і прототип зовсім не схожі. З Ганною Андрій передзвонюється до цих пір.

Дискографія. "Я народжена для любові" (1998), "Pirozhok" (2001), "Невидане" (2002), "Ха-ра-шо" (2003), "Чита дріта" (2003), "Невидане. Жениха хотіла" (2004), "Невидані пісні Андрія Данілко" (2004), "Після тебе." (2005), "Нові пісні Вєрки Сердючки" (2006), "Dancing" (2007).

Вподобання. Блюдо: юшка. Транспорт: літак. Актриса: Фаїна Раневська. Ведучий: Леонід Парфьонов. Тип жінки: смілива, хуліганська і одночасно жіночна незакомплексована розумна студентка. Сімейний стан: неодружений, дітей немає.

 

Обновлено