Суми

Суми

Тутешня природа зачаровує. Спокій берегів річки Псел відвіку приваблював людей. Ще на початку нашої ери проживали тут древні слов'яни. У 1654 р. прийшли на ці землі під проводом Герасима Кондратьєва - отамана війська запорізького, переселенці з центральної України, які в гирлі трьох річок Псла, Сумки і Стрілки заснували древнє городище.

У 1655 році на місці сучасних Сум була побудована дерев'яна фортеця. Вона стала оборонним бастіоном, що охороняв південні землі Московського царства від набігів кримських татар і турок. Сумська фортеця неодноразово безуспішно штурмувалася ворогами.

У 17 - 19 ст. Суми стають важливим торгівельним центром. Щорік в місті проходили багаті ярмарки, на які приїжджали торговці з Росії, Києва, Польщі, Туреччини, Італії, Німеччини, Голландії.

На початку 20 ст. в Сумах активно починає розвиватися промисловість за участю закордонного капіталу, серед яких бельгійський машинобудівний завод, один з найбільших в царській Росії цукрорафінадний завод Харітоненка, на якому працювали багато поляків інтернованих на Сумщину після Варшавського повстання в 19 ст.

 

Обновлено