Академік Сергій Павлович Корольов

Сергій Павлович Корольов (1906, Житомир — 1966, Москва) — радянський учений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки і ракетної зброї СРСР.

Засновник практичної космонавтики. Найкрупніша фігура XX століття в області космічного ракетобудування і кораблебудування разом з німецьким конструктором Вернером фон Брауном. З виведенням на орбіту першого штучного супутника Землі в 1957 році поклав початок нової епохи в історії людства - Космічної ери.

Сергій Корольов — творець радянської стратегічної ракетної зброї середньої і міжконтинентальної дальності. Його конструкторські розробки в області ракетної техніки мали виняткову цінність для розвитку радянського ракетного озброєння, а вклад в організацію і розвиток практичної космонавтики має світове значення. С. П. Корольов є творцем радянської ракетно-космічної техніки, що забезпечила стратегічний паритет і зробила СРСР першою ракетно-космічною державою.

Основоположникові практичної космонавтики, конструктору перших ракетно-космічних систем академікові Сергію Павловичеві Корольову щодня доводилося вирішувати десятки невідкладних завдань. По спогадах очевидців не було випадку, щоб Корольов запізнився або щось відклав на завтра. Витривалість головного конструктора, здавалося, не мала кордонів. Природа не обділила його здоров'ям.

Ще в шкільні роки Корольов захопився конструюванням моделей, що літають. І в 1929 р. побудував безмоторний літальний апарат — планер «Коктебель», названий на честь курортного містечка в Криму, де проходили змагання планеристів. Демонструючи всілякі хитромудрі віражі, він встановив рекорд, протримавшись в повітрі 4 години 19 хв.

Після переїзду до Москви Корольов поступив вчитися в Московське вище технічне училище імені Н.Е. Баумана. Будучи студентом, він продовжував заняття планеризмом. Літав в будь-яку погоду. У 1938 р. під керівництвом Сергія Павловича був побудований перший ракетоплан.

На думку Корольова, людям, яким належало освоювати космос, потрібно бути всесторонньо підготовленими фахівцями. У тому числі мати відповідну фізичну підготовку. І з самого початку освоєння космосу спорт і фізкультура займають важливе місце в житті і діяльності космічних пілотів.

Обновлено